Ramper

Trident är en komplett leverantör av ramper för alla nivåskillnader, stora som små. I sortimentet finns stationära handikappramper som exempelvis tröskelramper, rullstolsramper och entréramper. Trident har även ett brett sortiment av portabla ramper som kan flyttas och tas med. Den egentillverkade EU-rampen är en verklig framgång både i Sverige och på våra exportmarknader. Ramperna exporteras till en rad länder som exempelvis, Norge, Danmark, Finland, Beneluxländerna, Frankrike och England. I Sverige har vi genom åren levererat ramper till de flesta av landets kommuner. Vi jobbar med ett flexibelt modulsystem och massor av standardmodeller vilket medför att både projekteringen och monteringen av rampen blir smidig, samt att leveranstiden hålls kort.


Marko Ketonen
Södra Sverige
0431-44 95 17
marko.ketonen@trident.se

Trident Henrik Lindgren

Henrik Lindgren
Mellersta Sverige Öst
samt Östra Stockholm
08-121 355 30
henrik.lindgren@trident.se

Trident Folke Westling

Folke Westling
Mellersta Sverige Väst
054-53 35 00
folke.westling@trident.se

Trident Per-Ivar Grahn

Per-Ivar Grahn
Norra Sverige
0431-44 95 03
per-ivar.grahn@trident.se

Trident Anders Lord

Anders Lord
Norra Sverige
samt Norra Stockholm
08-121 310 55
anders.lord@trident.se

Trident Sven-Ingvar Mattsson

Sven-Ingvar Mattsson
Mellersta Sverige väst samt södra Sverige - Flexstep & Easylift
0431-44 95 04
sven-ingvar.mattsson@trident.se

Trident Anders Lord

Anders Lord
Norra Sverige
samt Norra Stockholm
08-121 310 55
anders.lord@trident.se

Trident Henrik Lindgren

Henrik Lindgren
Mellersta Sverige Öst
samt Östra Stockholm
08-121 355 30
henrik.lindgren@trident.se