Trappor

Tridents raka trappor tillverkas i varmförzinkat stål. För bästa halkskydd har trappstegen samt plattformarna sträckmetall som gångyta.

Trapporna finns i olika standardstorlekar och finns för små höjdskillnader samt upp till andra våningen. Trapporna kan också tillverkas i specialmått. En stor del av trapporna kan kombineras med våra rullstolsramper när entrén/ingången behöver vara tillgänglighetsanpassad.

En stor del av trapporna används för moduler som exempelvis tillfälliga skolor och byggbodar. Andra användningsområde är exempelvis trappor för offentliga entréer. 


Trident tvåvåningstrappa med ramp och entréplan.


Trident Trappa till speakertorn.


Trident servicetrappa.


Trident Trappa med 5 trappsteg.


Trident trappa med trappsteg och entréplan.


Trident Trappa med ett trappsteg, entréplan och ramp.

 

Marko Ketonen
Södra Sverige
0431-44 95 17
marko.ketonen@trident.se

Trident Henrik Lindgren

Henrik Lindgren
Mellersta Sverige Öst
samt Östra Stockholm
08-121 355 30
henrik.lindgren@trident.se

Trident Folke Westling

Folke Westling
Mellersta Sverige Väst
054-53 35 00
folke.westling@trident.se

Trident Per-Ivar Grahn

Per-Ivar Grahn
Norra Sverige
0431-44 95 03
per-ivar.grahn@trident.se

Trident Anders Lord

Anders Lord
Norra Sverige
samt Norra Stockholm
08-121 310 55
anders.lord@trident.se

Trident Sven-Ingvar Mattsson

Sven-Ingvar Mattsson
Mellersta Sverige väst samt södra Sverige - Flexstep & Easylift
0431-44 95 04
sven-ingvar.mattsson@trident.se

Trident Anders Lord

Anders Lord
Norra Sverige
samt Norra Stockholm
08-121 310 55
anders.lord@trident.se

Trident Henrik Lindgren

Henrik Lindgren
Mellersta Sverige Öst
samt Östra Stockholm
08-121 355 30
henrik.lindgren@trident.se